Рівненська українська гімназія

135 років від дня народження митця

Опубліковано 4-04-2021, 22:22

49
135 років від дня народження митця
Надзвичайно багате на події та плідне життя прожив Георгій Петрович Косміаді. Здається, що й третини всього, що він пережив, вистачило б не на одне, а кілька життів: він був художником, архітектором, організатором будівельної військової справи, талановитим педагогом. Народився на Кавказі, учився та працював у Москві, на Волині. Її величність доля написала в його життєписі і рівненські сторінки.
Георгій Петрович більше двох десятиліть викладав малювання в рівненських навчальних закладах, де здобували освіту діти різних національностей. Його педагогічний талант проявився в усіх напрямах естетичного виховання школярів. Саме в нашому місті, відчуваючи поклик та своє особливе призначення, Георгій Косміаді поринув у культурно-освітнє життя Рівного. Тут він прожив щасливе, яскраве й насичене життя, здобув повагу жителів й авторитет серед учнів.
Ми пишаємося тим, що Георгій Петрович був професором мистецтв і в довоєнній Рівненській українській гімназії. Його картини прикрашають наші навчальні кабінети, маємо кабінет-музей ім. Г.П. Косміаді. У цьому році рівняни та наша гімназія відзначили 135 річницю від дня народження митця. Уперше через карантинні обмеження наші заходи на честь Георгія Петровича відбулися без участі його доньки Надії Георгіївни. За традицією, учнівське самоврядування організувало виставку творчих робіт гімназистів. Колись роботи учнів Георгія Петровича були на виставці в Парижі, цілком можливо, що й творчі здобутки сьогоднішніх гімназистів побачать великий світ!

Наталія Корчага, педагог-організатор РУГ

Категорія: Інформація