Рівненський ліцей

Знайомство з мирним атомом

Опубліковано 17-10-2014, 19:15

2001
16 жовтня гімназисти РУГ мали можливість познайомитися з роботою мирного атому, під час екскурсії на Рівненську АЕС. Під час оглядової поїздки навколо станції, нам показали градильні (величезні 150-тиметорові вежі для охолодження води) і розповіли про принцип їх дії. Оскільки атомна станція - об’єкт закритого типу, фотографувати було заборонено! Зате в навчальному центрі, де нам продемонстрували умови роботи працівників станції, ми могли сфотографуватися на фоні навчальної панелі управління РАЕС, покерувати процесом. І навіть учениці 10-А класу Маші Овсіюк дозволили створити аварійну ситуацію, зупинивши реактор.
Цікаво було дізнатися, що на станції навіть працівники нижчого технічного рівня мають вищу освіту. Нам розповіли, які вузи готують спеціалістів для роботи на станції. І які випробування повинна пройти людина перед працевлаштуванням: це ряд психологічних тестів; детальне вивчення біографії (чи не була вона притягнута до кримінальної відповідальності); потім йде 6 місяців стажування у навчальному центрі АЕС, здача екзаменів. І тільки тоді тебе допускають до роботи на саму станцію.
У музеї РАЕС нам продемонстрували змодельований процес отримання енергії, макет самої станції і навчальний фільм. У 3D форматі ми мали можливість «побувати» у самому реакторі, подивитись на заміну стержнів блоку.
Екскурсія була надзвичайно пізнавальною і цікавою.

Знайомство з мирним атомом

Знайомство з мирним атомом

Знайомство з мирним атомом

Категорія: Позакласна робота