Рівненський ліцей

Солов’їна мова України

Опубліковано 9-11-2022, 23:25

323
Солов’їна мова України
Мова країни, у якій ти народився чи народилася, – це не обов’язок громадянина, це генетичний код, що передається з покоління в покоління. Це потреба, рівнозначна повітрю. Це те, що вирізняє нас, українців, з-поміж усіх народів.
У цьому переконалися в День української писемності та мови учні 8-х класів нашого ліцею.
На восьмикласників же чекало ще те випробування! Вони змагалися із вчителями у володінні українською мовою. «Солов’їне шоу» і об’єднало, і зробило суперниками дві команди в складі Гамузи Софії, Мартинюк Олександри, Кордонця Антона, Когана Іллі, Сахно Анастасії, Шиприкевича Олександра; Марач Уляни Володимирівни, Баранюк Світлани Леонідівни, Корчаги Наталії Володимирівни, Дячка Василя Миколайовича.
У цьому шоу боротьба була дуже запеклою, ніхто аж ніяк не хотів поступатися: усі відповідали на підступні питання з граматики, фонетики, морфології, лексикології, синтаксису (устигаючи при цьому пересипати мовлення жартами та піснями), читали та вивчали скоромовки (і не тільки про паляницю), виконуючи різні вказівки ведучої Невірковець Вікторії Анатоліївни, співали патріотичні пісні про Україну (не забули і про пса Патрона), стрибали, літали, показували та знову жартували під музику, якою завідувала Туровська Лідія Іванівна.
У кінці компетентне журі в складі Бартошук Даніели, Семеренко Олександри та Парфенюк Оксани Миколаївни оголосило справедливий результат.
Свято вдалося! Україні бути! Наша мова – понад усе!
Оксана Парфенюк, класний керівник та вчитель української мови

Солов’їна мова України

Солов’їна мова України

Категорія: Інформація