Рівненський ліцей

"Солов’їне шоу" восьмикласників

Опубліковано 6-11-2023, 22:28

350
"Солов’їне шоу" восьмикласників
В Україні восени відзначають багато подій, зокрема і День української писемності та мови. 2023 рік став роком змін у зв’язку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський стиль календаря. Це стосувалося і Дня української писемності та мови, тобто всіх тих, хто вважає українську мову рідною, батьківською, генетично вкоріненою в правічний код нашої нації.
Українська мова - одна з найбагатших та наймилозвучніших мов світу. І в цьому не потрібно переконувати учнів 8-А та 8-Б класів. Вони залюбки взяли участь у «Солов’їному шоу», де показали справжній майстер-клас із виспівування, витьохкування, розливання трелями саме українською мовою.
Змагання були справді запеклими: жодна із сторін не хотіла поступатися, боролися до останнього завдання: напружили пам'ять та пригадали все, що вивчили останнім часом (і наголоси, і роди іменників, і відмінювання, і редагування, і такі складні числівники…), і промовляли скоромовки (маючи при цьому ще одне непросте завдання), і спробували показати трохи призабуті сучасними підлітками слова (виявляється, відкрили для себе мало не новий світ) тощо.
Але й уболівальники не сиділи склавши руки: співали сучасні українські пісні (поза конкуренцією була пісня «Пес Патрон»), підтанцьовували під ритмічні акорди «Добрий ранок, Україно», допомагали своїм командам отримувати додаткові бали, відповідаючи на каверзні запитання ведучого.
Словом, і мову пригадали, і час гарно провели!

Оксана Парфенюк, учителька української мови

"Солов’їне шоу" восьмикласників

"Солов’їне шоу" восьмикласників

Категорія: Інформація