Рівненська українська гімназія

Зустріч з письменником-гумористом Юрієм Березою

Опубліковано 26-05-2015, 21:07

1233
25 травня в Рівненській обласній бібліотеці було проведено Свято гумору. Приурочене воно було до Дня слов'янської писемності й культури (24 травня).
Бібліотекар Наталія Слимак розказала нам про особливості гумору слов'ян. Виявляється, хоч країни й сусідні, але манера складання жартів відрізняється (наприклад, поляки частіше сміються з себе, а от чехи - з інших). А підтвердили ми це, декламуючи польські, білоруські й українські гуморески.
Усім відомо, що сміх дуже корисний. Якщо сміх лікує, то людей, які дарують цей сміх, можна вважати лікарями. Тому надзвичайно цікавим і корисним було для нас спілкування з письменником-гумористом Юрієм Березою (запросила письменника на зустріч із шестикласниками наша вчителька Оксана Володимирівна). Цьогоріч письменник став переможцем конкурсу "Краща книга року Рівненщини" у номінації "Краще видання для дітей" (книжка "Нагадки про мовні порядки"), тож автор прочитав нам гуморески з цієї збірки. Також пан Юрій розповів нам про деякі незвичні слова. Наприклад, матня (є така рибальська сітка) - це гра в шахи (від шах і мат).
Ми дізналися, що свій перший твір письменник опублікував, коли навчався в дев'ятому класі, а сюжети для гуморесок бере зазвичай із життя (у ньому стільки смішного буває!). Гуморист поділився з нами письменницьким досвідом, адже серед наших шестикласників є ті, хто складає гуморески! Власні твори прочитали Кочуросвська Анастасія і Черемшина Дарина.
Закінчилося свято обміном подарунками. Письменник подарував нам свою нову книжку, а ми на згадку про зустріч - записник і ручку. Представники товариства "Просвіта" - презентували нам книгу Миколи Солтиса "Ой горе тій чайці". Свято подарувало нам не тільки нові книги, а й цікаве спілкування.
Назарій Заліпський, 6 - А клас.

Зустріч з письменником-гумористом Юрієм Березою

Зустріч з письменником-гумористом Юрієм Березою

Категорія: Мистецтво