
«Що може бути кращим, ніж розпочати осінні канікули з мандрівки», - подумали ліцеїсти 10-А класу та вирушили в захопливу подорож, яка дозволила побачити історичні та природні чудеса нашої країни, а також краще пізнати один одного та насолодитися часом у колі друзів.
Перший день подорожі – Кам’янець-Подільський.
Рано-вранці ми вирушили з Рівного, повні ентузіазму та очікувань. Після короткої зупинки на сніданок у Тернополі ми прибули до першого пункту призначення – Кам’янця-Подільського. Місто зустріло нас величною фортецею, де на нас чекав гід, одягнений у костюм сердньовіччя, який провів цікаву екскурсію. Ми мали можливість зробити безліч фото на фоні середньовічної архітектури.
Після обіду, повні енергії, ми вирушили на екскурсію центральною частиною Кам’янця. Це було неймовірне поєднання старовинних вулиць і будівель, які залишають відчуття подорожі в часі.
Другого дня ми вирушили до Бакоти – колись столиці цілого краю, місця розташування одного з найдревніших чоловічих монастирів України, місця, де тілом і душею відчуваєш спокій. Стоячи на оглядовому майданчику, ми були вражені чудовими краєвидами Дністровського водосховища.
Потім ми відвідали скельний монастир, де дізналися про його унікальну історію. Дослідження вказують на те, що місце монастиря використовувалось як капище язичниками ще в дохристиянські часи. Монахи ж прийшли сюди в ХІ столітті, навіть є версії, що тут бував засновник Києво-Печерської лаври святий Антоній.
Водна прогулянка Бакотською затокою на теплоході не залишила байдужим нікого, це унікальна можливість побачити Бакоту та Дністровський каньйон з іншого ракурсу. Десятикласники насолоджувалися живописними пейзажами правого і лівого берегів Дністра.
На третій день ліцеїсти відвідали середньовічну укріплену фортифікаційну споруду в Хотині. Вона розташована на вершині крутого кам'яного пагорба, який забезпечує чудові види навколо: долину річки Дністер та Карпатські гори. Також мали можливість пройти два з половиною кілометри екскурсійної траси у світі казки печери «Кришталевої» – однієї з найбільших у Європі, яка розташована в с. Кривче. Вона відома з 1721 року, практично суха і є легкою для проходження. Тут спостерігається впродовж року стала температура (+ 10,6 C).
Ця поїздка подарувала нам багато яскравих моментів і можливість провести час разом. Ми повернулися додому з багажем нових вражень, знань та чудових спогадів. Дякуємо нашому класному керівнику та організаторам за цю неймовірну пригоду, яка назавжди залишиться в наших серцях!
Анна Волосюк та Анна Блажко, учениці 10-А класу
Вікторія Невірковець, класний керівник
Вікторія Невірковець, класний керівник














