Рівненський ліцей

Пам’ятай про Крути

Опубліковано 28-01-2024, 18:07

215
Пам’ятай про Крути
Щороку в ліцеї 29 січня ми згадуємо про подвиг героїв Крут. Цього року для учнів 10-х класів було проведено урок пам’яті «Вони боролись, щоб ми перемогли». Учні переглядали уривки з документальних та художніх фільмів, досліджували факти про бій, директор музею історії нашого навчального закладу Леся Бойчак розповіла про родину Шульгиних. З ними нас пов’язала не лише тема уроку (Володимир Шульгін є учасником бою під Крутами), а й історія альма-матер: його рідна сестра, Надія Іщук (у дівочості Шульгіна), викладала математику в довоєнній Рівненській українській гімназії.
Бій під Крутами – один з багатьох, які відбувалися в ті буремні часи більше як століття назад, але особливістю його є те, що в ньому на захист молодої Української Народної Республіки добровільно стали не лише юнаки військової школи, а й київські студенти та гімназисти. Їх подвиг навчає, що свобода та доля України залежить від готовності її кожного громадянина захищати інтереси своєї країни.
Ліцеїсти зрозуміли, що сьогодні ми знаходимо багато спільного в подіях нашого воєнного сьогодення та історії України початку ХХ століття та побачили в історичних паралелях прояв нескореного духу нашої нації!

Наталія Корчага, педагог-організатор

Пам’ятай про Крути

Пам’ятай про Крути

Категорія: Інформація