Рівненський ліцей

У галереї європейського живопису «Євро-Арт»

Опубліковано 27-02-2021, 20:18

570
У галереї європейського живопису «Євро-Арт»
25 лютого учні 9-Б класу разом із вихователем Наталією Мирославівною та вчителем мистецтва Лідією Іванівною відвідали галерею «Євро-Арт», у якій побачити безліч унікальних картин. Екскурсовод Юлія Анатоліївна розповіла гімназистам про художників Закарпатської школи живопису Йосипа Бокшая та Федора Манайла, картини яких були представлені на виставці. Учням була надана унікальна можливість побачити єдину в Україні двосторонню картину одного з найкращих художників Європи минулого століття – Альберта Ерделі. Також школярі дізналися багато цікавої інформації про розвиток мистецтва в Україні в середині XXст.

Категорія: Інформація

 

Дивовижний світ Емми Андієвської

Опубліковано 27-02-2021, 15:48

476
Дивовижний світ Емми Андієвської
25 та 26 лютого найменші гімназисти РУГ мали змогу долучитися до високого світового мистецтва, адже відвідали галерею європейського живопису «Євро-Арт», де проходить виставка знаменитої української художниці та письменниці Емми Андієвської.
Діти були вражені розповіддю про цю дивовижну жінку, стійкістю її характеру, добротою, яка віяла з образів на картинах, великими очима та шістьма пальцями незвичайних чудасиків, які приходили до художниці у снах, а потім зображених Еммою Андієвською на картинах. А ще, звичайно, усім сподобалися картини з доповненою реальністю, від яких просто не можна було відвести очей.

Категорія: Інформація

 

Презентація книги Михайла Ухмана «Люди волі. Шлях на війну»

Опубліковано 27-02-2021, 15:19

496
Презентація книги Михайла Ухмана «Люди волі. Шлях на війну»
Нещодавно одинадцятикласники РУГ разом з вихователем Світланою Бувальцевою, учителем Василем Дячком та бібліотекарем Ларисою Котолюз відвідали Рівненську обласну бібліотеку, у мистецькій залі якої відбулася презентація книги воїна та журналіста Михайла Ухмана «Люди волі. Шлях на війну».
Книга Михайла Ухмана – це 56 історій про те, чому людина йде захищати свою землю. Що нею керує: відповідальність, небайдужість, патріотизм, турбота про близьких, драйв? Автор, очевидець та учасник подій, розповідає про пів сотні різних життєвих шляхів, які привели людей на нинішню російсько-українську війну. «Люди волі» - це ті, про кого нам не можна забувати.

Категорія: Інформація

 

Розпочни день з поезії Лесі Українки!

Опубліковано 27-02-2021, 15:04

486
Розпочни день з поезії Лесі Українки!
Під таким гаслом розпочали навчання 25 лютого учні Рівненської української гімназії, щоб відзначити 150 річницю від дня народження Лесі Українки. Гімназисти всіх класів декламували свої улюблені поезії поетеси, згадували цікаві біографічні факти з життя найвідомішої жінки в українській історії. Такі поетичні хвилини - це чудова нагода привернути увагу до творчості письменниці й актуалізувати її поетичний спадок.

Категорія: Інформація

 

#GlobalLesyaUkrainka2021

Опубліковано 27-02-2021, 14:47

471
#GlobalLesyaUkrainka2021
З творчістю Олени Медведєвої восьмикласники Рівненської української гімназії знайомі ще з п’ятого класу. Учням дуже подобаються вишиті мисткинею книги «Кобзар» Тараса Шевченка 1840 року видання, збірки поезій Івана Франка «Народна пісня», Ліни Костенко «Я мальву поцілую у щоку», Адама Міцкевича «Ода молодості», тексти «Євангелія від Івана», «Євангелія від Марка», «Євангелія від Луки», «Євангелія від Матвія» та ряд дитячих книг.
Дізнавшись, що письменниця, майстриня народної творчості та журналістка, а також авторка бренду «Креативна книга» Олена Медведєва вишила власноруч книгу «Лісова пісня» до 150-річчя Лесі Українки і її можна побачити в літературному музеї Уласа Самчука, вирушили на екскурсію, щоб побачити цю 7-кілограмову, рукотворну книгу Лесі Українки, гаптовану в техніці стебнівка.

Категорія: Інформація

 

Новини з гімназійних дебатів

Опубліковано 27-02-2021, 14:17

436
Новини з гімназійних дебатів
Прихильників дебатних ігор у гімназії побільшало. Щойно восьмикласникам та дев’ятикласникам розповіли про правила проведення дебатів, як одразу їм трапилася нагода випробувати свою майстерність переконувати та перевірити власні ораторські вміння! З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови саме серед учнів 8-9 класів було організовано дебатний турнір за темами: «Сленг руйнує мовну культуру» (8 кл.) та «Суржик – це жива сучасна мова» (9 кл.).

Категорія: Інформація

 

Квест – найулюбленіша гра школярів

Опубліковано 25-02-2021, 22:02

420
Квест – найулюбленіша гра школярів
Слово «квест» у перекладі з англійської означає «шукати», а основою цієї гри є вирішення поставлених завдань шляхом пошуку підказок та деталей. Сучасні діти люблять грати в такі ігри, де треба не тільки думати, але й активно рухатися. А ще гуртуватися в команди та приймати спільні правильні рішення.
Учні 5-А класу мали можливість показати свою згуртованість та обізнаність, узявши участь у тематичному квесті із захисту довкілля «Знаємо, уміємо, сортуємо».

Категорія: Інформація

 

Юнаки РУГ у Музеї бойової слави

Опубліковано 25-02-2021, 21:46

494
Юнаки РУГ у Музеї бойової слави
22 лютого 2021 року юнаки 10-Б класу з ініціативи викладача Захисту України Василя Миколайовича відвідали музей Бойової слави 13 Армійського корпусу.
При вході в музей нас зустрів підполковник резерву Василь Васильович. Спочатку десятикласникам було проведено невеликий екскурс в історію 13-ї Армії, що тепер переформована в оперативне командування “Захід”. Після цього Василь Васильович, розуміючись на історичних аспектах військового ремесла, детально розповів про 13 Армію, що почала своє існування в 1941 році.
Атмосфера, що панувала в залах, неабияк вразила хлопців: усі експонати були оповиті історичним духом тих років. Окрім інформаційних стендів та літератури на воєнну тематику, учнів оточували фотокартки з місць бойових дій, портрети як простих солдат, так і вищого командування, короткі відомості про їх військову діяльність, ордени Героїв Радянського Союзу, сторінки з воєнних газет і часописів, особисті речі солдатів та пропагандистські плакати того часу.

Категорія: Інформація

 

LIFE is not LIFE without FRIENDSHIP

Опубліковано 25-02-2021, 21:29

419
LIFE is not LIFE without FRIENDSHIP
Під час проведення позакласного заходу «LIFE is not LIFE without FRIENDSHIP and LOVE» учні 5-Б класу показали свої акторські здібності, демонструючи сценки з творів сучасних американських дитячих письменників та декламуючи чудесні вірші про любов та дружбу. Особливо всім сподобалося, як майстерно та емоційно грали своїх героїв Олександр Дидик-Полінко, Денис Каба,Гук Яна та Герус Магдалина.

Категорія: Інформація

 

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Опубліковано 24-02-2021, 22:42

479
До 150-річчя від дня народження Лесі Українки
Цьогоріч Україна відзначає 150-ліття від дня народження геніальної письменниці Лесі Українки. Ця жінка – багатогранна творча особистість, про яку М.Бажан сказав: «В історії світової літератури важко знайти таке ім’я, яке дорівнювало б їй талантом, мудрістю, проникливістю, значущістю». Видатні поети ніколи не полишають нас. З’єднавши своє життя з мріями та стражданнями людей, із їхнім пориванням до волі й щастя, вони крокують великою землею безсмертя. Будуть відходити віки, будуть приходити віки… а вічне увійде у вічність, не так у бронзу чи мармур, як в очі людські, у надії людей, бо допоки живе надія – живий і народ.

Категорія: Інформація