Рівненський ліцей

Голодомор – біль душі і пам’ять серця

Опубліковано 29-11-2020, 08:52

491
Голодомор – біль душі і пам’ять серця
Щороку в четверту суботу листопада Україна та світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років.
Напередодні Дня пам’яті та скорботи гімназисти 9-А класу разом з вихователем Лупіною Наталією Мирославівною провели урок пам’яті «Голодомор – біль душі і пам’ять серця», під час якого пригадали страшні сторінки історії України. Дев'ятикласники читали вірші, ознайомилися зі спогадами очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори», «Голодомор - 33: історія злочину», «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!».

Категорія: Інформація

 

Вітаємо новообраного Координатора РУГ

Опубліковано 25-11-2020, 19:21

510
Вітаємо новообраного Координатора РУГ
20 та 23 листопада в гімназії відбувся завершальний етап проєкту «Вибори Координатора РУГ-2020» - голосування. Дотримуючись протиепідеміологічних рекомендацій, представники виборчої комісії на чолі із Будьком Андрієм завітали до кожного класу, щоб усі охочі змогли проголосувати за того кандидата, якого вони вважали вартим посади Координатора. Хтось вагався, інші ж упевнено робили позначку в бюлетені – так чи інакше вибір було зроблено.

Категорія: Інформація

 

День Гідності та Свободи

Опубліковано 22-11-2020, 18:59

507
День Гідності та Свободи
20 листопада, напередодні такого важливого дня в історії сучасної України, учні прийшли до гімназії із символами гідності на одязі. Кожен клас обрав свій: це були і тризуби, і стрічки жовтого та блакитного кольорів, і емблеми, які поєднували національні символи, і зображення з державним прапором.
Цікавими та змістовними в цей день також були уроки з теми «Гідність суспільства розпочинається з особистої гідності кожного», під час яких гімназисти розмірковували про важливість цінування власних прав та свобод. Завершилися уроки створенням символічних цеглинок, на яких діти записали кроки, які необхідно зробити кожному, щоб жити в демократичному, вільному суспільстві, де цінується гідність кожного громадянина.

Категорія: Інформація

 

Усесвітній день толерантності й взаєморозуміння

Опубліковано 19-11-2020, 22:05

561
Усесвітній день толерантності й взаєморозуміння
Жодне суспільство не є й не може бути однорідним, тому що складається з людей різних не тільки з погляду їхнього етнічного походження, віросповідання, політичних поглядів, але й за віком, статями, інтересами, вихованням, матеріальним становищем тощо.
В умовах розмаїтості дуже важливо встановити культуру миру, засновану на принципах толерантності. Як термін слово «толерантність» з'явилося в нашій країні не дуже давно. Але цього не можна сказати про його зміст. У словниковому запасі наших дідів і прадідів значилися слова «терпимість» та «миролюбність», обумовлені історичними реаліями.

Категорія: Інформація

 

Зустріч з молодими лікарями для 9-х класів

Опубліковано 19-11-2020, 21:59

613
Зустріч з молодими лікарями для 9-х класів
2020 рік продемонстрував кожному з нас, що здоров'я – то є найвища цінність у нашому житті й дбати про нього потрібно якомога раніше. «Шкідливі звички та їх вплив на здоров'я підлітків» – саме такий урок для учнів 9-х класів 12.11.2020 провели лікарі, члени Асоціації молодих лікарів Рівненщини, Вовк Софія Олегівна та Казмірчук Оксана Миколаївна.

Категорія: Інформація

 

Передвиборчі перегони в Рівненській українській гімназії

Опубліковано 17-11-2020, 18:48

529
Передвиборчі перегони в Рівненській українській гімназії
У листопаді стартував загальногімназійний проєкт «Вибори Координатора РУГ». На цю посаду в гімназії претендують 5 учнів: восьмикласник Жужа Матвій, дев’ятикласники Дмитрук Зоряна та Ольшанецький Ігор, десятикласники Коновальчук Касян та Ковалик Юлія.
Передвиборний процес має кілька етапів – від підготовки програми кандидатами до власне дня виборів. Та найцікавіші заходи, присвячені виборам Координатора, відбуваються саме в той тиждень, який передує такій важливій події. Так, у п’ятницю 13 листопада відбулася процедура жеребкування, під час якої кандидати дізналися, під яким номером будуть розміщені їхні прізвища в бюлетені, а члени виборчої комісії затвердили зразок бюлетеня.

Категорія: Інформація

 

Урок гігієни в 6-х класах

Опубліковано 16-11-2020, 20:30

524
Урок гігієни в 6-х класах
Уже доброю традицією стало проведення уроку гігієни «Догляд за ротовою порожниною» у гімназистів 6-х класів. 11 листопада 2020 року лікарем-парадонтологом були проведені такі уроки в 6-А та 6-Б класах, у ході яких діти дізналися про те, що шкодить зубам, як правильно доглядати за ротовою порожниною, як обрати зубну пасту та зубну щітку відповідно до віку, а також за допомогою навчальних щелеп отримали практичні навички чищення зубів.

Категорія: Інформація

 

Дерево міцне корінням, а дружба – друзями

Опубліковано 16-11-2020, 20:30

481
Дерево міцне корінням, а дружба – друзями
Цієї неділі, 8 листопада, наш невгамовний 6-А клас зібрався на Лебединці, щоб провести святковий квест. Усіх нас об'єднали в три команди: "Зелені", "Фіолетові" та "Жовті". Ми дружно бігали від підказки до підказки по всьому парку, аж поки не дійшли до головного призу - солодких подарунків. Дуже весело було грати в "Показуху" та ще деякі цікаві ігри. Добре набігавшись і зголоднівши, ми пішли в "МсDonalds".

Категорія: Інформація

 

Диктант національної єдності

Опубліковано 16-11-2020, 20:30

490
Диктант національної єдності
У День української писемності й мови десятикласники та одинадцятикласники взяли участь у написання ювілейного ХХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності - 2020. Читала текст відома акторка Римма Зюбіна, а створив його письменник і видавець Іван Малкович. Цього року диктант мав назву «Виклики книжкової ери». Щороку тисячі українців з усього світу долучаються до цієї події, що стає своєрідним флешмобом, який об’єднує нас як єдину націю.

Категорія: Інформація

 

Мовний квест

Опубліковано 12-11-2020, 19:20

554
Мовний квест
Щороку 9 листопада наша держава відзначає гарне свято – День української писемності, адже мова народу – це серце нації, це невичерпна духовна скарбниця, з якої кожен може почерпнути і мудрість тисячоліть, і спів солов’я, і перлини думки.
Не стоїть осторонь цієї події і РУГ. Цьогоріч гімназисти долучилися і до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, і малювали рідну мову, і створювали про неї постери, і виконували проєкт, шукаючи помилки в рекламних оголошеннях, і переглядали документальний кінофільм «Соловей співає» (режисер Сергій Кримський). І серед інших заходів було також проведено квест для учнів 5-А й 5-Б класів, де діти вправлялися в знанні української мови.

Категорія: Інформація