Рівненський ліцей

Знайомство з українським Бахом

Опубліковано 19-12-2021, 18:30

345
Знайомство з українським Бахом
Напередодні різдвяних свят учні 6-А класу мали чудову нагоду познайомитися з творчістю та фрагментами біографії легендарного українського композитора, хорового диригента, піаніста, педагога, збирача музичного фольклору, громадського діяча та автора широковідомих хорових обробок українських народних пісень Миколою Леонтовичем. Ще доволі молодим він став одним із перших серед майстрів української музики, і за величезний внесок у розвиток хорового мистецтва сьогодні його називають українським Бахом, але на превеликий жаль, композитор прожив коротке життя (13.12.1877 – 23.01.1921) і трагічно загинув від рук бандитів.
Учні з цікавістю послухали найбільш упізнавані твори композитора: «Козака несуть», «Щедрик», «Дударик», «Ой з-за гори кам’яної» та дізналися, що його різдвяна щедрівка, перекладена багатьма мовами, і донині звучить у багатьох фільмах. А вперше «Щедрик» прозвучав у виконанні хору Олександра Кошиця у Київському університеті святого Володимира. Згодом хор Кошиця неодноразово виступав із «Щедриком» за океаном. Сьогодні цей твір Миколи Леонтовича є однією з найпопулярніших різдвяних пісень у світі.
На завершення заходу учні разом із працівниками бібліотеки заспівали «Щедрик», що сприяло піднесенню святкового різдвяного настрою.

Лариса Котолюз, бібліотекар РУГ

Знайомство з українським Бахом

Знайомство з українським Бахом

Категорія: Інформація