Рівненський ліцей

День пам’яті та примирення в РУГ

Опубліковано 12-05-2021, 19:30

953
День пам’яті та примирення в РУГ
8 травня Україна разом із європейським співтовариством відзначає День пам’яті та примирення, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
У цій найкривавішій та найжорстокішій війні за різними оцінками загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Людські втрати України в Другій світовій війні становлять близько 8-10 мільйонів осіб.
Як відомо, українці воювали проти нацизму в семи арміях світу: Червоній армії, УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США. Про ці та інші історичні факти гімназисти дізналися 7 травня на уроках історичної пам’яті, які відбулися в усіх класах.
З 2014 року національним символом пам’яті українців, загиблих у Другій світовій війні, є європейський та традиційний український знак – червоний мак. Тож учнівське самоврядування на чолі із координатором РУГ Жужею Матвієм запропонувало учням, педагогам, як і щороку, вшанувати пам’ять про загиблих у Другій світовій війні Всеукраїнською акцією «Мак пам’яті», доповнивши свій одяг червоним маком.

Наталія Корчага, педагог-організатор РУГ

Категорія: Інформація