Рівненський ліцей

Юнаки РУГ у Музеї бойової слави

Опубліковано 25-02-2021, 21:46

437
Юнаки РУГ у Музеї бойової слави
22 лютого 2021 року юнаки 10-Б класу з ініціативи викладача Захисту України Василя Миколайовича відвідали музей Бойової слави 13 Армійського корпусу.
При вході в музей нас зустрів підполковник резерву Василь Васильович. Спочатку десятикласникам було проведено невеликий екскурс в історію 13-ї Армії, що тепер переформована в оперативне командування “Захід”. Після цього Василь Васильович, розуміючись на історичних аспектах військового ремесла, детально розповів про 13 Армію, що почала своє існування в 1941 році.
Атмосфера, що панувала в залах, неабияк вразила хлопців: усі експонати були оповиті історичним духом тих років. Окрім інформаційних стендів та літератури на воєнну тематику, учнів оточували фотокартки з місць бойових дій, портрети як простих солдат, так і вищого командування, короткі відомості про їх військову діяльність, ордени Героїв Радянського Союзу, сторінки з воєнних газет і часописів, особисті речі солдатів та пропагандистські плакати того часу.
Інформація, що викладалася екскурсоводом, крім відомих фактів, містила й нові дані: саме тут хлопці дізналися про тувинських добровольців, військової сили досить нечисленної, але все одно впливової. Крім цього, у приміщенні були присутні тематичні вітражі, величезні батальні картини та навіть макет танку Т-34 й військові каски різних зразків (австрійського, німецького, радянського, американського, угорського й англійського).
Юнакам цікаво та зрозуміло розповіли про значний вклад 13-ї Армії в перемогу над нацистами, про їх участь в обороні Москви, Курській битві, форсуванні Дніпра та захопленні Рівного, при цьому екскурсовод продемонстрував схеми перебігу цих подій.
Крім відомостей про діяльність у 1941-1945 роках, в інших приміщеннях були продемонстровані письмові та фотографічні докази участі воїнів у війні в Афганістані та в міжнародних миротворчих місіях ООН, бронежилети, каски та берети миротворців, які, як зізнався Василь Васильович, належали йому.
До того ж, учням було проведено екскурс у події Антитерористичної операції безпосереднім учасником яких був Василь Васильович. У кінці слухачі висловили щиру подяку екскурсоводу, а я мав честь записати від їхнього імені гарний відгук у відповідну книгу. Загалом під на екскурсії ми чудово провели час та збагатили свої знання про військове мистецтво нашого краю.

Коновальчук Касян, учень 10-Б класу

Юнаки РУГ у Музеї бойової слави

Категорія: Інформація