Рівненська українська гімназія

Вишиванка – наш національний символ

Опубліковано 20-05-2020, 21:47

60
Вишиванка – наш національний символ
Українська сорочка, прикрашена вишитим орнаментом, протягом багатьох століть носилася в Україні як елемент повсякденного та святкового одягу. Та для кожного українця вишиванка – не просто одяг. Здавна вона вважається оберегом від усього лихого, є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка символізує родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Український народ у вишитій сорочці намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в особливому орнаменті. Під час тонкої роботи майстрині співали пісень і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом. У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору.
Сьогодні вишиванка – бренд сучасної України. Вона впевнено займає місце в гардеробах зірок світу, її демонструють на подіумах. Вишиванки або її характерні орнаменти використовувались у колекціях таких світових брендів як Dolce&Gabbana, Gucci та Valentino. Наша вишиванка дозволяє іноземцям відкрити для себе багату українську культуру.
У цьому році Всесвітній день вишиванки українці всього світу відзначають 21 травня. Це свято набуло всеукраїнських масштабів, до нього вже традиційно долучається діаспора, а також прихильники України. Загалом акцію підтримують у щонайменше 60 країнах світу.
Незвично через карантин ми відзначаємо сьогодні свято вишиванки. Щиро віримо, що в родинах гімназистів вишиванка – головна прикраса! Пригадайте, дорогі гімназисти, педагогі, батьки, як щиро раділи ми всі разом цьому святу і якими гарними ми були в цей день! Сподіваємося, що наступного року гімназійна родина знову об’єднається, як і вся Україна, у своїй любові до нашої вишитої сорочки!

Наталія Корчага, педагог-організатор РУГ

Вишиванка – наш національний символ

Вишиванка – наш національний символ

Категорія: Інформація