Рівненський ліцей

Онлайн-зустріч із Зіркою Мензатюк

Опубліковано 12-03-2020, 13:32

719
Онлайн-зустріч із Зіркою Мензатюк
На уроках української літератури п'ятикласники читали пригодницьку повість сучасної української письменниці Зірки Мензатюк "Таємниця козацької шаблі". Твір цікавенний! Тут тобі й патріотично налаштований привид, і машина Машка, яка не раз рятує головну героїню, і нечиста сила, яку треба перемогти, і козацька реліквія, і подорожі добре знайомими нам місцями (Дубенський замок, Тараканівський форт, Берестечко...). Скільки запитань було в наших п'ятикласників! Як виникла ідея написати про шаблю? А чи така шабля справді існувала? Чому письменниця вирішила розповісти про українські фортеці? І ще багато інших. Тож як зраділи і вчителька, і діти, коли пані Зірка відгукнулася на запрошення. 6 березня в гімназії відбулася онлайн-зустріч із Зіркою Мензатюк.
Виявляється, у свою першу мандрівку Зірка Мензатюк вирушила п’ятикласницею. Це була подорож у недалекий Хотин і Кам’янець-Подільський (письменниця родом з Буковини). «О, то була неймовірна, розкішна мандрівка! Нас посадили в літак «кукурудзяник». Уперше в житті ми піднялися в небо! А потім побачили Кам’янецьку фортецю». І вже пізніше, як зізнається письменниця, ніколи не пропускала нагоди відвідати давні фортеці, старі бойовища, цікаві історичні місця. Пані Зірка розповіла про те, що кожна фортеця, кожен замок має свою таємницю. І відкривати такі таємниці – це дуже цікаво.
Пані Зірка розповіла про свої нові книги: і ті, що вже вийшли (дехто вже й прочитав "Дике літо в Криму"), і ті, які ще пишуться. Спілкуватися було легко й цікаво. Так швидко збіг урок! До речі, п'ятикласники виготовили путівник за книжкою "Таємниця козацької шаблі", а Вікторія Кристопчук намалювала портрет пані Зірки.

Оксана Гаврилюк, учитель української мови та літератури

Онлайн-зустріч із Зіркою Мензатюк

Категорія: Інформація