Рівненський ліцей

День Соборності в Рівненській українській гімназії

Опубліковано 11-02-2020, 19:31

1157
День Соборності в Рівненській українській гімназії
Велична і свята, моя ти Україно,
Лише тобі карать нас і судить.
Нам берегти тебе, Соборну і єдину,
І нам твою історію творить!


22 січня Україна відзначала День Соборності. Саме цього дня 101 рік тому відбулася ключова для сучасної України подія на шляху до єдності й незалежності держави – проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).
Головною традицією свята є акція «Живий ланцюг єднання» – яскравий приклад єдності, прагнення українського народу до свободи. Цього року такий ланцюг утворили гімназисти 7-8 класів. Крім того, учні 5-6 класів долучилися до арт-акції «Моя Батьківщина Україна – соборна й незалежна держава», гімназисти 6-х класів брали участь в інтелектуальній грі «Незвідані скарби України», для учнів 9-х класів у музеї історії РУГ Карпюк Анна Леонідівна провела екскурсію «Вони наближали єдність та незалежність України». Для старшокласників гімназії вихователі провели тематичні уроки «Україна – соборна держава», під час яких учні висловили власне бачення перспектив та загроз українській державності. Більшість десятикласників погодилися із твердженням, що майбутнє України залежить від кожного з нас!
Лідери гімназійного самоврядування дарували і учням, і педагогам символ дня – сердечка «Україна єдина» – та організували музичні перерви, під час яких лунали патріотичні пісні.
Попри символічність та значимість річниці проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР, щорічне відзначення Дня Соборності є хорошою нагодою не лише вшанувати історію боротьби за незалежність та єдність України, а й поставити питання: чи відійшли в минуле загрози єдності нашої нації та держави?

Наталія Корчага, педагог-організатор РУГ

День Соборності в Рівненській українській гімназії

День Соборності в Рівненській українській гімназії

Категорія: Інформація