Рівненський ліцей

Батькова доля

Опубліковано 13-02-2015, 18:06

1339
Так називалася зустріч старшокласників Рівненської української гімназії з Семенюком Ярославом, сином колишнього гімназиста довоєнної української гімназії Семенюка Костянтина Потаповича. Учнів зацікавила історія його батька. Виявляється, в далекі сорокові роки минулого століття, Костянтин Семенюк очолював осередок «Просвіти» у Шпанові, і саме до нього одного разу завітав Улас Самчук.
Костянтин Потапович навчався у Рівненській приватній гімназії Федора Пекарського з 1927 по 1934 роки, по закінченні вчителював у рідному селі Шпанів, воював на Білоруському та Прибалтійському фронтах. Останній лист від батька родина отримала 17 листопада 1944 року. Син Ярослав так і не побачив свого батька, але все життя зберігає пам’ять про нього.
Сучасні гімназисти з трепетом розглядали пожовклі від часу солдатські листи трикутнички, світлини 1930-х років, документи з сімейного архіву Семенюків.
Усе це Ярослав Костянтинович свято береже та розповідає про свого батька дітям та внукам. Своїм обов’язком і справою честі вважає дослідження історії своєї родини, рідного села, аби наступні покоління росли патріотами, людьми гідними своїх дідів і прадідів.

Батькова доля

Батькова доля

Категорія: Інформація