Рівненська українська гімназія

Як Наум премудрим став

Опубліковано 22-12-2014, 18:53

881
У давні часи шкільне навчання розпочиналося взимку — 1 грудня за старим стилем (14 грудня — за новим), в день святого пророка Наума.
То була найзручніша пора для сільських дітей здобувати освіту.
За народною уявою, Наум — покровитель розуму, знань і доброчинства, а тому селяни були переконані: якщо на святого пророка розпочати навчання, то дитина краще засвоюватиме науку, а відтак набереться уму-розуму. З цього приводу казали: «Пророк Наум наведе на ум».
Саме тому, в грудні, вже традиційно, у Рівненській українській гімназії проводиться «Свято Наума». Шестикласники разом з вихователем Наталією Мирославівною, учителями Катериною Семенівною та Лідією Іванівною підготували святкову виставу за мотивами мультфільму «Як спіймати перо Жар-птиці». Всі раніше бачили цей мультфільм, і тому гімназисти могли порівняти його з дійством на сцені.
Головний герой казки Наум, за наказом батька-царя Берендєя, пішов шукати Жар-птицю, яка в їхньому царстві всі яблука понадкушувала. По дорозі до мети Наум отримував завдання з різних шкільних предметів, які допомагали йому виконувати учні 6-х класів. Завдяки своїм знанням, вони успішно пройшли випробовування Олени Премудрої, «александрійських» білочок-бібліотекарок, царів Афона та Долмата. Це і дало змогу царевичу не тільки впіймати Жар-птицю, заробити диво-коня, а ще й одружитися з Оленою Премудрою.
Завершилося свято пригощанням яблуками та нагородженням найактивніших учасників конкурсу подарунками.

Як Наум премудрим став

Як Наум премудрим став

Як Наум премудрим став

Як Наум премудрим став

Як Наум премудрим став

Як Наум премудрим став

Категорія: Позакласна робота, Гімназійні свята, Мистецтво