Рівненський ліцей

П’ятикласники відвідали виставку художника Георгія Косміаді

Опубліковано 3-04-2018, 16:42

877
П’ятикласники  відвідали виставку художника Георгія Косміаді
До 130-річчя від дня народження художника Георгія Петровича Косміаді (24.03.1886-22.05.1967) його донька Надія Косміаді привезла в Рівне нові роботи, яких місцеві жителі ще не бачили.
Екскурсовод розповіла нам, що Георгій Петрович Косміаді народився в 1886 році на Кавказі в родині з грецькими та російськими коренями. З 1914 року під час Першої світової війни він був офіцером, після чого з 1917 року залишився в Рівному, де прожив 21 рік. Професор викладав образотворче мистецтво в п’яти гімназіях міста, зокрема в українській, польській, російській, єврейській.
Також Георгій Косміаді організовував мистецькі виставки своїх та учнівських робіт в Рівному, Луцьку, Варшаві та Кракові. За життя він створив понад 5 тисяч картин. Слава видатного педагога принесла йому міжнародне визнання.
В експозиції розміщено 37 картин, написаних художником у 1940-1966 р. Усі вони виконані темперою – однією із старовинних технік письма, яка існує ще з часів давніх цивілізацій. Саме цією фарбою, яку художник виготовляв власноруч на основі яйця, Георгій Косміаді писав свої роботи упродовж 27 років перебування в Німеччині.
На виставці представлені різнопланові за тематикою картини, серед яких нам сподобалися такі роботи як «Міський чад» та «Міський міст», портрет «Пані Ніна», картини, що написані як спогади про Рівненщину «Решуцьк. Біля млина», «Вечір біля Горині», а також пейзажі «Весна», «Мімозний ліс», «Світанок у лісі».
Цього разу Надія Георгіївна також відібрала із колекції значну кількість картин на сакральну (релігійну) тематику: «Книга апостола», «Небесний хор», «Ісус з послідовниками». Роботи Георгія Косміаді викликали в нас емоції радості.
А ще ми хочемо зустрітися з дочкою художника Надією Саннов-Косміаді, яка приїхала з Гамбурга до Рівного.

Мартинова Ольга, учениця 5-Б класу

П’ятикласники  відвідали виставку художника Георгія Косміаді

П’ятикласники  відвідали виставку художника Георгія Косміаді

Категорія: Інформація