Рівненська українська гімназія

Особливе Різдво

Опубліковано 17-01-2018, 21:05

264
Різдво цього року для мене та моєї сім’ї було особливе. У гостях у нас був мій одноліток зі сходу України Сімон Костя. Разом з іншими дітьми він прибув у наше місто на зимові канікули із прифронтового міста Авдіївка Донецької області. Переважну частину часу Костя у складі групи проживав у таборі «Електронік» поблизу Рівного. У цей час вони відвідували музеї, побували на екскурсіях у містах Рівне, Львів та Луцьк, а Різдво та старий Новий рік кожна дитина зустрічала в сім’ї рівненських школярів.
У перші години перебування в нашій родині Костя був замкнутий в собі, але згодом острах і переживання минули і він почувався невимушено. Костя розповів, що він проживає з татом, мамою та старшим братом у державній квартирі. Навчається в 6 класі. Серед інших предметів вивчає українську, російську та англійську мови. В Авдіївці проживають його бабусі та двоюрідні брати й сестри. Костя ні на що не жалівся, тільки хвилювався, що в їхніх будинках немає газу, тому сім’ям доводиться пристосовуватися. Хтось готує їжу в мікрохвильовій печі, хтось – на електроплитах, інші встановлюють газові балони. Моя родина була вражена його самостійністю, зібраністю, чемністю.
Я хотів показати Кості, як наша сім’я готується до свята, які традиційні страви ставлять на святковий стіл, як вітають родину та знайомих і сусідів з Різдвом Христовим. Разом ми допомагали батькам накривати святковий стіл, частувались, грали в різні настільні ігри, учили колядки та щедрівки.
На Різдво до нас приєднався мій однокласник Рома Зволінський, і ми колядували в селах Велика Омеляна, Олександрія та місті Рівному.
На старий Новий рік з Костею, моїми друзями Віталиком та Іваном ми щедрували, посівали та багато відпочивали. Кості сподобалися ігри «Ферма» та «Монополія», електронний та магнітний конструктори, конструктор Lego. Дружньою компанією ми весело відпочивали в торгово-розважальному центрі «Екватор»: каталися на ковзанах і роликах, розважалися на ігрових автоматах, пригощалися нашою улюбленою піцою.
Костя познайомився також з моїми однокласниками. Ми побували в Рівненській обласній бібліотеці на вечорницях, де брали участь у ворожіннях і конкурсах.
Чудові канікули. Шкода, що вони так швидко промайнули.

Віктор Луцик, учень 6-А класу

Особливе Різдво

Особливе Різдво

Категорія: Інформація