Рівненський ліцей

Незабутня подорож до Києва

Опубліковано 2-11-2017, 17:42

943
25 та 26 жовтня десятикласники Рівненської української гімназії разом із вихователем Панасюк Оленою Феодосіївною та педагогом-організатором Корчагою Наталією Володимирівною відправились у захопливу подорож до міста Києва.
Українській столиці понад 1500 років. І вже за це її варто відвідати. У перший день нас радо зустріла екскурсовод Оксана й розпочала знайомство з містом від Володимирського собору. Будувався він майже два десятиліття, випробував важку долю «державного довгобуду», зате нині радує відвідувачів фресками та іконами великих російських художників Васнецова, Нестерова і Врубеля. Тут спочивають мощі всесвітньо шанованої святої Варвари. Побували ми й біля Золотих воріт − колишнього парадного в'їзду до Києва. На найвищій точці Верхнього міста розташувався Софійський собор − головна святиня Русі, архітектурна перлина ХІ століття, а перед собором на площі ми побачили величний пам'ятник Богдану Хмельницькому. Під час екскурсії учні дізналися, що Андріївська церква − шедевр бароко великого архітектора Растреллі. Біля неї − пам'ятник улюбленим героям Проні Прокопівні та Голохвастову - героям фільму «За двома зайцями». Ми піднімалися на оглядовий майданчик, де перед нами у всій красі постало місто.
У центрі Старокиївского городища розташована Пейзажна алея – унікальна територія історичного Києва, улюблене місце відпочинку киян та гостей міста. Побували ми й у дворику з воронами, побачили багато муралів (малюнків на стінах), сфотографувались і з «Їжачком у тумані».
Непомітно подорож привела нас до головної площі країни – Майдану Незалежності. Вразило всіх, як сьогодення змінило його та найближчі вулиці. Ми вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні та всіх загиблих за Україну хвилиною мовчання.
Наступним було знайомство з Музеєм води. Це цікаве місце, у якому розповідають про важливість такої б, здавалося, простої речовини, як вода. Музей дуже цікавий своїм внутрішнім наповненням. У ньому знаходиться прототип артезіанської свердловини, багато басейнів з різним експозиційним призначенням, є і басейн із японськими рибками – коли піднести руку близько до води, вони самі торкаються ваших долонь, немов цілують вас. Також у музеї створені штучні ріки, для яких кожен із відвідувачів може самостійно зробити русло. І взагалі в Музеї води багато динамічних експозицій, де вода постійно і безперервно тече. Також тут є зали, де йде дощ із грозою або тече водоспад. Цікавинкою Музею води є атракціон мильних бульбашок. Кожен з нас міг опинитися у величезній бульбашці. Це були неімовірні враження! Після насиченого дня ми зупинилися на ночівлю в хостелі «Зиг-Заг».
На другий день ми відправились у Межигір’я. Минувши ворота, ми відразу потрапили до казки, створеної магами й чарівниками. Межигір'я – не просто маєток Януковича, це цілих 114 гектарів території з неперевершеним ландшафтним парком, обійти який навіть за день практично неможливо. Майже відразу біля входу бачимо чудову водойму з фонтаном, де плавають золоті рибки й форель. Тут усе говорить про велич і панські звички колишніх «господарів життя»: вдумайтеся, ліхтарі з коронами! І хоча в цілому ландшафтний дизайн виглядає гармонійно, смак власника «золотого батона» в цих «коронах» все ж простежується. Але природа навколо радує око: на озері, де розташований спа-центр, є альтанка, дерев'яні містки. Зручно спостерігати, як плавають качки й рибки. Місцевість, де розташоване Межигір'я, з досить крутими спусками й підйомами. Такий підйом ми подолали й на шляху до зоопарку. Там були страуси й косулі, шляхетні олені, дикі кабани й безліч всякої іншої живності. Поруч із зоокутком знаходиться фруктовий сад, оранжерея і ферма, де навіть продають молоко від «президентських» корів. Побували ми й біля плавучого ресторану-дебаркадера «Галеон».
Та мало хто знає, що цей парк має і святе місце: монастир XVI -XVIII ст. Надалі тут планують створити філію Вишгородського історико-культурного заповідника – «Спасо-Преображенський Межигірський монастир».
Вражень у всіх було багато від неймовірної краси чудового парку та його таємниць.
Далі екскурсовод запросила нас на цікаву інтерактивну наукову екскурсію в Музей науки. «Експериментаніум» – це навчально-розважальний центр, у якому відкриваються чудеса світу. Усі ми там перетворилися на справжніх дослідників: власноруч будували мости без жодного цвяха, перевіряли електропровідність різних предметів, малювали хитромудрий візерунок за допомогою маятника, спостерігали зародження торнадо, створювали блискавку, змушували літати магніт і навіть зазирали в нескінченність! Ми всі сміливо мандрували світом науки з екскурсоводом і самостійно та відчули науку на дотик!
Втомлені та щасливі, з багатим багажем знань і гарними спогадами, ми повернулися додому.

Олена Панасюк, вихователь 10-х класів


Незабутня подорож до Києва

Незабутня подорож до Києва

Незабутня подорож до Києва

Категорія: Інформація