Рівненська українська гімназія

Знай своє минуле

Опубліковано 19-10-2017, 21:03

407
12 жовтня, напередодні великого свята Покрови, учні 10-х класів разом із вихователем Панасюк О.Ф. та вчителями Сациком Сергієм Петровичем, Сацик Людмилою Віталіївною відправились у цікаву мандрівку в урочище Гурби. Екскурсія була проведена з метою патріотичного виховання молодого покоління та присвячена 75-річчю створення Української Повстанської Армії.
На території пантеону гімназисти з вуст отця Никона почули змістовну розповідь про події того часу, про найкривавіший та найбільший бій в історії УПА – бій під Гурбами навесні 1944 року, де точилась запекла, жорстока боротьба нерівних сил. У результаті тих подій село було спалене, а багато нападників та оборонців загинуло.
Учні почули нові розповіді про воїнів УПА, про умови їх проживання, мали змогу побачити музей-криївку, спуститися до неї, доторкнутися до речей воїнів, предметів побуту. Вшановуючи пам`ять загиблих у цій битві, громадськість Рівненщини освятила встановлену там капличку й хрест і проголосила це місце заповідним.
Після виїзного уроку учні разом із учителями змогли погрітися біля розведеного багаття, поділитися враженнями від почутого та побаченого.
Усім цей день запам’ятається надовго!

Олена Панасюк, вихователь 10-х класів


Знай своє минуле

Знай своє минуле

Знай своє минуле

Категорія: Інформація