Рівненська українська гімназія

Урок-практикум з історії України

Опубліковано 25-09-2017, 20:52

491
«18 вересня 2017 р. в приміщенні Державного архіву Рівненської області (корпус № 2) відбувся урок-практикум з історії України з теми «Західноукраїнські землі в 1939-1941 рр.», проведений головним спеціалістом відділу використання інформації документів к.і.н. Тетяною Самсонюк й учителем історії Рівненської української гімназії Сергієм Сациком для учнів 11 класу. Виховний захід завершився екскурсією до архівосховищ та демонстрацією унікальних документів, що зберігаються в держархіві області». Такий допис залишився на офіційному сайті ДАРО.
У цих небагатослівних рядках приховано дуже багато цікавого, адже ми мали змогу доторкнутися до історії України не з допомогою підручників чи розповідей учителя, а безпосередньо з першоджерел багаторічної давності, які складають цілісну картину нашого минулого. Найцікавіше те, що гімназистам дозволили на власні очі побачити, своїми руками погортати та опрацювати ці джерела. Ми перечитували й аналізували задокументований хід слідства, причини засудження та вироки, наче справжні історики. Попри те, що знали про несправедливість та жорстокість сталінського режиму, який панував у той час, усе ж були вражені тим, як безпідставно, необґрунтовано та безжально були винесені вироки нашим землякам спеціальною нарадою при НКВС.. А тільки подумати на мить: за кожною папкою стоїть життя людини....
Проте не всі розповіді були такими похмурими й страшними. Ми почули й романтичні історії возз'єднання родичів, які свого часу були розлучені через неугодність когось із них радянській владі, вважали один одного давно загубленими та навіть померлими, а проте несподівано знайшлися через багато років.
Загалом, такий урок усім сподобався. Гімназисти зрозуміли, що архів – це не лише установа для збирання, зберігання та впорядкування писемних пам'яток, а й дуже цікаве місце для уроку історії чи екскурсії. Також кожен з нас побачив, як працює ДАРО, значно глибше уявив історію періоду, який ми вивчаємо.
Учні 11 кл. щиро дякують за можливість побувати в архіві керівнику заходу Сацику С.П.

Учениця 11-А класу Рокіщук Ірина


Урок-практикум з історії України

Категорія: Інформація