Рівненський ліцей

Чорнобиль стукає у наші серця

Опубліковано 27-04-2017, 21:28

1175
Полин-сльозою омивається душа… Чорнобиль стукає у наші серця

Чорнобильська катастрофа стала невиліковною раною України.
Ця трагедія забрала життя десятків тисяч людей, завдала шкоди здоров'ю десяткам мільйонів. Її наслідки ще відчують на собі майбутні покоління. Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем.
Попіл Чорнобиля стукає в серце… Він нагадує про страшну й згубну трагедію ХХ століття. 31 рік тому у квітневу ніч вибухнув атомний реактор на Чорнобильській АЕС. Маленьке містечко Чорнобиль із 800-річною історією посіло місце в сумнозвісному списку поряд із Хіросімою та Нагасакі, а Чорнобильська катастрофа поставила перед людством такі проблеми, про існування яких воно навіть не уявляло. Вона торкнулася долі мільйонів людей. Збільшується часова відстань між днем сьогоднішнім і вибухом на Чорнобильській АЕС, але подолання наслідків цієї катастрофи триватиме ще багато років.
Саме про це 26 квітня говорили учні 10-11-х класів Рівненської української гімназії на уроках фізики разом із своїм вчителем Наталією Харченко. Факти про радіоактивність та вчених у галузі атомної фізики, керовані й некеровані ядерні реакції, джерела радіоактивності, проблеми розпаду довгоживучих ізотопів та їх вплив на здоров’я людини стало предметом обговорення підсумкових уроків з тем, що вивчаються в шкільному курсі фізики. А доповненням слугували історичні фото випробування ядерної зброї та подолання наслідків ЧАЕС. Малюнки учнів, які склали виставку, свідчать про свідому громадянську позицію гімназистів та актуальність теми, продовженням якої стали домашні проекти «Радіація і здоров’я людини» та «Екологічні проблеми використання теплових машин».

На Землі, у домі вселюдському,
Протиріч і негараздів тьма,
Люди! Будьмо пильними у ньому –
Іншого житла у нас нема!


Чорнобиль стукає у наші серця

Чорнобиль стукає у наші серця

Категорія: Інформація