Рівненський ліцей

Великодня майстерня випускників

Опубліковано 23-04-2017, 10:32

1098
ВЕЛИКОДНЯ МАЙСТЕРНЯ ВИПУСКНИКІВ. КОЛЬОРИ УКРАЇНСЬКИХ ТРАДИЦІЙ

Христос Воскрес! Христос Воскрес! –
Співає все довкілля.
Із серця лине до небес
Вся радість і весілля.
А дзвони дзвонять і гудуть –
Веселі, великодні.
Турботи й сум десь геть ідуть,
Буденний глум, злигодні.
Цвіте весна, а з нею знов
І серце розквітає.
Душа у сяєві обнов
Світ щиро обіймає...


Напередодні Великодня ми щоразу по-новому відкриваємо для себе магію писанки. Для когось вона неодмінний атрибут святкового кошика, для інших –витвір мистецтва та справжній символ, який здатний змінювати майбутнє.
11 квітня 2017 року в Рівненській українській гімназії відбулася традиційна щорічна акція «Великодня майстерня випускників». Майстер-клас проводила Бурець Олена Андріївна.
До випускників приєдналися вчителі, які із задоволенням створили власні великодні сувеніри., серед них і директор гімназії Кухарчук Тетяна Андріївна, яка зазначила: ”Через символіку візерунка та кольору наші предки передавали певну інформацію, своє ставлення до Великодня. А цей майстер-клас – це не лише чудова можливість дізнатися про сокровенні таїнства українців, а й гарно проведений час у колі сім’ї та друзів. Варто лише подивитися на щасливі очі малечі та батьків, які захопилися самим процесом писанкарства більше, ніж їх діти”.
Майстер-клас розпочали з того, що з’ясували значення символів, які традиційно зображують на писанці. Одинадцятикласники з цікавістю слухали розповідь учнів 5 класу Білецького Владислава та Романюк Юлії про Великодні традиції, слухали чудову пісню «Писанка» у виконанні учнів 6-х класів.
У святковий період витвори мистецтва випускників гімназії гідно прикрашатимуть алею Чайки в центрі міста, нагадуючи всім рівнянам про звичаї та традиції нашого народу.
Про писанки збереглося багато легенд. Одна з них така: доля світу залежить від того, скільки писанок кожного року буде зроблено. Доки пишуть писанки, світ буде існувати.
Висловлюємо подяку родині Павлюків, яка подарувала писанку, що надовго залишиться в гімназійному музеї як пам’ять про випускників 2017 року.

Учениці 11-А класу
Алєксєєвець Вікторія та
Полюхович Юлія


Великодня майстерня випускників

Великодня майстерня випускників


Великодня майстерня випускників

Категорія: Інформація