Рівненський ліцей

Андріївські вечорниці

Опубліковано 20-12-2016, 14:14

1283
Одне з найбільш шанованих молодіжних свят у наших предків - Калита. Воно пов'язане з культом сонця, адже обрядовий хліб, калита, також нагадує денне світило: він обов'язково круглий, усередині з діркою.
Щоб зрозуміти це тисячолітнє дійство та згадати традиції українського народу, гімназисти дев’ятих класів теж вирішили відзначити Андріївські вечорниці. Підготовка тривала кілька тижнів. Учні під керівництвом вихователя проводили репетиції та розучували українські пісні.
Під час свята дівчата ворожили. Вони жартома переставляли по одному чобітку від вікна до порога, адже чий перший чобіт на поріг стане, та дівчина перша заміж піде. Також передбачали долю, вгадували професію судженого, його ім’я.
Під час свята всіх захопила розмова Пана Коцюбинського з Паном Калитинським, яка закінчувалась чи то спробою відкусити калиту, чи спробою втекти від віхтя із сажею. Навіть серед дівчаток знайшлись сміливиці, які вийшли на жартівливий двобій за спробу відкусити шматок калити.
Після гри Калиту розділили між учнями та влаштували конкурс вареників – з різними начинками. Смакував учням і узвар, які мами наварили для посиденьок. Після веселощів і танців у класі гімназисти продовжували свої вечорниці на вулиці.
Задоволення отримали всі, адже ожили перед нами ігри й забави нашого народу, розкрився світ українських народних звичаїв та обрядів. Тепер головне, щоб вони й надалі не пішли в забуття. Міцний наш рід, жива в ньому пам’ять про минуле. Тож бережіть цю прекрасну невичерпну скарбницю: у ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня.

Дякую всім, хто долучився до проведення свята!
Вихователь 9-х класів Панасюк Олена Феодосіївна


Андріївські вечорниці

Андріївські вечорниці


Андріївські вечорниці

Категорія: Інформація