Рівненський ліцей

Мандрівка Європою

Опубліковано 21-10-2023, 12:10

103
Мандрівка Європою
Хто зміг би всидіти вдома, коли за вікном – золота осінь? Ще сонечко, хай і осіннє, кличе в мандри. Тому дев’ятикласники разом з класними керівниками та батьками вирушили в далеку путь – підкоряти Європу. Хотілося більше дізнатися про звичаї, традиції, культуру тих народів, які допомагають Україні в такий нелегкий час, – чехів та німців.
Прага для нас розпочалася з дощу, який не зміг затьмарити вечірнього затишку цього міста та його величі. Ми були вражені старовинними вуличками, які так нагадують український Львів. Серцем Старого міста вважається Староміська площа. Саме тут відбувалися всі знакові події в країні: від коронації царів до страти засуджених людей. Головна визначна пам'ятка Старого міста – годинник ратуші. Щогодини під ним збирається маса туристів, які бажають зафіксувати побачене. Як тільки годинник починає бій, починається справжня вистава: перед відвідувачами сходяться дванадцять апостолів.
Празький Град – найбільший замок в Чехії. Він зовні здається загрозливим і недоступним. Тут розташований також знаменитий собор святого Віта, який є символом чеської релігійності. Тут алхімік Рудольф II шукав еліксир життя та магічну формулу, щоб перетворити неблагородні метали на золото.
До речі, Прага полюбилося нам не тільки завдяки духу історії. Дев’ятикласники залюбки відвідали знаменитий празький зоопарк, де побачили таких кумедно-серйозно-гонорових тварин, та Музей ілюзій, де зробили дуже цікаві фото! А якою прекрасною виявилася прогулянка на кораблику річкою Влтавою! Тихий плин річки заспокоював таких непосидючих дітей, а краєвиди навколо просто заворожували! Дев'ятикласники навіть устигли повболівати за збірну України під час футбольного матчу (як сказала Вікторія Музичко, "якби не ми, хто його знає, як би склалася гра"). Справді, смачні страви, гумор та неповторна атмосфера Праги запам'ятаються надовго.
Дрезден нас зустрів холодним подихом Ельби, але ми і в цьому місті були зігріті теплом гостинності. Пам'яток, красивих та цікавих місць тут чимало! Перша пам'ятка, яку ми побачили, – це музей «Державні мистецькі збори Дрездена». Також ми мали змогу згадати історію, розглянувши унікальне панно «Хід князів», яке викладено з 24 тисяч порцелянових плиток і після війни зберегло свій первозданний вигляд. На Театральній площі ми побачили головні пам'ятки міста: картинну галерею «Цвінгер» та оперний театр «Земпер-опера». Звичайно, нікого не залишила також байдужим колекція музею «Зелене склепіння»: кожен предмет був ознакою королівської розкоші та вигравав дорогоцінними каменями, металами та іншими матеріалами!
Величезна вдячність батькам, адміністрації РЛ «Український», які допомогли з організацією поїздки! Низький уклін нашим воїнам ЗСУ, завдяки зусиллям яких ми маємо змогу подорожувати!

Оксана Парфенюк, Вікторія Невірковець, класні керівники

Мандрівка Європою

Мандрівка Європою

Мандрівка Європою


Категорія: Інформація