
20 лютого Україна вшановує подвиг учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Революція Гідності стала найбільшим і найдовшим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права та демократичний європейський вибір.
Небесною Сотнею ми називаємо загиблих учасників Революції Гідності. Їх трішки більше за сотню. Вони різні за віком, статтю, освітою, з різних куточків України. Серед них були успішні підприємці й пенсіонери. Найстаршому, Іванові Наконечному, виповнилося 82 роки, а наймолодшому, Назарієві Войтовичу, – лише 17.
Ліцеїстам педагоги організували екскурсії «Герої не вмирають» до стели Героїв Небесної Сотні, до Рівненського обласного краєзнавчого музею, виходили учні і до виставки світлин Героїв Небесної Сотні та інсталяції світлин «Зима, що нас змінила» на майдані Незалежності. У ліцеї відбулася традиційна тиха акція «Янголи пам’яті». Учні 10- А класу відвідали музей у м. Здолбунів, створений учасником Революції Гідності, істориком, журналістом, відомим волонтером Олегом Тищенком. Зі слів учнів, найбільше враження справило підземелля, де зараз зроблена каплиця для вшанували земляків, що віддали життя в далеких 1944 – 1950-х роках, і героїв сучасної оборони України від російської агресії. Підняли очі до небес - і вшанували Героїв Небесної Сотні.
Герої Небесної Сотні – символ нашої громадянської та національної відваги й самовідданості. Революція Гідності довела: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися! Сьогодні ця жорстока боротьба продовжується. Та ми незламні в прагненні до власної свободи та волі! Ми переможемо!
Слава Україні! Героям Слава!
Наталія Корчага, педагог-організатор РЛ. «Український»

