Рівненський ліцей

Улас Самчук – Гомер ХХ століття

Опубліковано 18-02-2023, 23:08

188
Улас Самчук – Гомер ХХ століття
20 лютого українці відзначають 118 років від дня народження Уласа Самчука - видатного українського письменника, журналіста, редактора та засновника газети «Волинь», члена уряду УНР у вигнанні. Ім’я цієї талановитої людини пов’язане з Дерманем, що на Рівненщині, тому будь-хто, хто проживає на території нашого краю, пишається земляком та знає про Уласа Самчука багато.
На жаль, твори письменника було вилучено з обов’язкової програми української літератури, тому учнями 8-А класу було прийнято рішення заповнити цю прогалину у своїй освіті.
У п’ятницю 17 лютого ліцеїсти відвідали Літературний музей Уласа Самчука. Учні дізналися, звідки родом ця талановита людина, ким були батьки, як навчався, почав писати перші твори, займався видавничою справою, скільки мов знав. Вразила дітей трагічна доля письменника. У кінці екскурсії усі були переконані, що Нобелівську премію Уласові Самчукові не дали несправедливо.
Пам’ятаймо відкриті незалежною Україною імена, повертаймо їх із забуття, продовжуймо традиції державотворення, започатковані такими патріотами, як Улас Самчук!

О.Парфенюк, учитель української літератури

Улас Самчук – Гомер ХХ століття

Улас Самчук – Гомер ХХ століття

Категорія: Інформація