Рівненський ліцей

STOP, насильство! ТАК, позитивна атмосферо!

Опубліковано 10-10-2022, 19:28

273
STOP, насильство! ТАК, позитивна атмосферо!
Тема сприяння позитивному освітньому середовищу в діяльності Рівненського ліцею «Український» посідає пріоритетне місце.
Саме з метою попередження явищ насильства, булінгу (кібербулінгу), для збереження благотворної атмосфери в класних колективах, підтримки та підвищення самооцінки ліцеїстів проведено ряд заходів під час акції «STOP, булінг».
Здобувачі закладу освіти повторили інформацію про алгоритм дій у ситуації насильства, обговорили пам'ятки-поради «Захисти себе», занотували номери телефонів довіри.
Ліцеїсти 7-8 класів оформили арт-фоє. Семикласники взяли участь в інтерактивному діалозі «Ліцей – територія науки, пізнання, дружби, порозуміння» та повторили, як може проявлятися булінг у середовищі підлітків, а восьмикласники міркували про власні ресурси подолання стресових життєвих ситуацій, «у дні, коли життя здається похмурим…».
Школярі 5-х класів знайомились, пізнавали один одного, виконуючи вправу «Долонька», і дійшли висновку, що в них багато спільного, разом з тим кожен неповторний, тому ставитись один до одного варто з повагою, розумінням, доброзичливо, «так, як би ти хотів, щоб ставилися до тебе». А ще наймолодші ліцеїсти долучилися до проєкту «Нумо, знайомитися!», підготували розповіді про свої захоплення.
Шестикласники ділилися сокровенним – походженням, значенням свого імені в тематичному Колі «Краса мого імені» і підтвердили, як важливо бережно ставитися до родинних історій, традицій. Знайшла відгук у допитливих підлітків 6-х класів і пошукова робота: хто з відомих українців є їх тезкою? Також, переглядаючи відеоролики «Вірте в добро», пригадали, які ситуації можна розглядати, як випадки булінгу в освітньому середовищі.
Ліцеїсти 10 класу зібралися в колі пізнання один одного – Колі цінностей, бо об’єдналися в новоствореному класному колективі, обравши математичний освітній профіль.
Маємо надію, що школярі розумітимуть глибину висловлювання відомого американського правозахисника, речника тактики ненасильства Мартіна Лютера Кінга: «Насильство приносить лише тимчасові перемоги; насильство створює набагато більше соціальних проблем, ніж вирішує, ніколи не приносить постійного миру».

Ольга Бондар, соціальний педагог

Світлана Баранюк, практичний психолог ліцею

STOP, насильство! ТАК, позитивна атмосферо!

STOP, насильство! ТАК, позитивна атмосферо!


Категорія: Інформація