Рівненський ліцей

Дерево бажань від п’ятикласників

Опубліковано 12-04-2022, 18:32

1127
Дерево бажань від п’ятикласників
Сьогодні все про мрії та фантазії. Про те, що кожне бажання чи мрію можна розфарбувати та втілити в життя. По-справжньому вміють мріяти лише діти. Дорослі ж забувають, що саме мрійники та фантазери відкривали нові землі та закони природи, винайшли колесо й писемність, паровий двигун і космічний корабель – тобто рухали цивілізацію. Та все ж, гадаємо, мрія – це щось більше, ніж прагнення просто щось мати чи досягти. Мрія – це те, що підносить нас над буденністю, веде, надає життю сенс. Тож будьмо сміливими й нестримними в мріях.
Наймолодшим гімназистам запропонували чудовий і приємний спосіб здійснення мрій – створити своє «Дерево бажань» (автор техніки Оксана Кулик). Творча справа цілюща, адже це спосіб отримувати задоволення від процесу та результату. У теперішній час так багато переживань, поряд з якими ми психологи, спостерігаємо ще й заборону на вияв позитивних емоцій. А ці емоції такі важливі та потрібні для підтримання власного життєвого балансу та опори.
Гімназисти малювали дерево обов‘язково з корінням, бо це символізує силу рослини та її зв‘язок з енергією землі (так беремо силу для реалізації задуманого). На хвилинку заплющивши очі, уявили свої мрії, бажання у вигляді малюнків-символів. На квітах, листі, плодах або безпосередньо на самому дереві намалювали свої бажання (мрії) у вигляді символічних малюнків, знаків (значення яких відоме тільки дітям). Наприклад, ❤ – символізує любов, почуття; будинок – благополуччя, сімейний затишок, добробут; ☀ – життєву енергію для реалізації намічених планів, ідей, родинне тепло; смайлики – дружбу; птахи – мир, адже вони на своїх крилах приносять радісні звістки; «ключики» - «секретик», щось особисте; символіка України – довгоочікувану перемогу Батьківщини.
Юні художники обирали яскраві барви, щоб картина випромінювала позитив. Таке деревце буде прекрасною візуалізацією на майбутнє, і як магнітик, притягуватиме різноманітні блага (з дитячою участю, звісно).
Дякуємо Анні Бірюк, Іванні Терещені, Олександрі Ткаченко, Уляні Шереметі, Ользі Солованюк, Вероніці Петрулі, Кірі Мосійчук, Іллі Слободянюку та Евеліні Бобковій.
Мріймо! Світ любить мрійників… Нехай мрій буде чимало, нехай вони будуть різні: прості і складні, великі і маленькі, недосяжні і можливі, смішні і серйозні, банальні і незвичайні... Бо відчуття від здійсненої мрії дуже приємне і незабутнє.
Світлана Баранюк, психолог гімназії

Дерево бажань від п’ятикласників

Дерево бажань від п’ятикласників

Категорія: Інформація